تاریخچه تاسیس موسسه

کسب دانش فنی وبهره برداری از  مدرن ترین صنایع حیاتی کشور مانند ساخت تجهیزات گلاس لایند که در منطقه خاورمیانه انحصاری بوده و موجب توسعه چشمگیر صنایع شیمیایی کشور خواهد شد و اجرای بیش از 60 پروژه بزرگ EPC در کشور و کسب افتخاراتی درساخت و راه اندازی صنایع پیشرفته و اخذ شش نوبت جایزه ملی از رؤسای جمهور مختلف در کشور از جمله موفقیت های گروه شرکت های فرآیندمی باشد. برادران اختراعی با تکیه بر تجربیات بسیاری که در عرصه صنعت کسب نمودند،در صدد برآمدند تا با برخی از موانع رشد وتوسعه کشور دست و پنجه نرم کنند. این دوبرادر در این اندیشه بودند که به جوانان تحصیل کرده این مرزوبوم (درحد بضاعت) فرصت لازم را بدهند تا در مجموعه شرکت های صنعتی از جمله شرکت های گروه فرآیند، کسب تجربه نموده و ضمن آموختن مهارت های تخصصی و عمومی کاربردی، به انسان هایی توسعه ساز وکارآفرین مبدل گردند.

با این توضیح و باهدف کار آفرینی وتربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد برای کشور، در مورخه 1392/5/8مصادف با 21 رمضان1434هجری شمسی با الهام از آیه 64 سوره مبارکه نور "  أَلَا إِنَّ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَا لْأَرْضِ قَدْ يَعْلَمُ مَا أَنتُمْ عَلَيْهِ وَ يَوْمَ يُرْجَعُونَ إِلَيْهِ فَيُ نَبِّئُهُم بِمَا عَمِلُوا وَاللَّهُ بِكُلِّشَيْءٍعَلِيمٌ  "  آگاه باشید که آنچه در آسمان ها وزمین است همه ملک خداست ، شما به هر حالى باشید البته خدا از آن آگاه است. و روزي که بندگان را به سوى اوبازگردانند (یعنى هنگام مرگ یا قیامت) آن روز به (جزاى) هرنیک و بدى که کرده ‏اندآگاهشان مى‏ گرداند، و خدا به هر چیزى کاملا داناست. توسط برادران اختراعی با هم فکری آقای انوش كربلایی محمدی (برادر شهيد بيژن كربلايي محمدي)، پایه ریزی گردید و قرار براین شد تا نیازهای مالی این موسسه از منابع درآمدی گروه فرآیندتأمین شود. هدف موسسه حول این محورتنظیم گردید که علاوه بر فعالیت در حوزه کارآفرینی و اشتغال ، درجهت آموزش عملی جوانان وتوانمند سازي آنها براي خدمت به كشور اسلامي ايران ، فعال باشد یعنی همان اندیشه ای که باروح متعالی شهید فریدون اختراعی نیز همسوئی و سازگاری داشت.

براین اساس،بزرگانی فرهیخته عضویت در هیات امنا و متعاقب آن هیات مدیره مؤسسه را برعهده گرفتند و گام های لازم برای تاسیس این موسسه برداشته شد تا اینکه نهایتاً در تاریخ1393/10/24پروانه فعالیت آن به عنوان یک سازمان مردم نهاد (NGO) از وزارت کشورصادر گردید و متعاقباً در مورخه1394/02/01موسسه فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

امید می روداین مؤسسه در حد بضاعت خود ،بتواند بسترهای لازم را برای کارآفرینی و اشتغال زائی و نیز تربیت انسان هایی توسعه ساز و توسعه محور فراهم سازد و به عنوان یکی ازبازوهای پر توان خدمت به میهن عزیزمان  مطرح باشد.                              

                                                                                                                                                               
چنین باد