ثبت نام
   
آموزش و توانمند سازی

منابع انسانی توانمند، ماهر و کارآمد، نقش مهمی در توسعه پایدار کشور دارند و در این راستا،مراکز آموزشی به ویژه دانشگاه‌ها، می‌بایست نقشی اساسی و محوری در آموزش، شایسته‌پروری و توانمندسازی جوانان کشور ایفا نموده و ظرفیت‌های مورد نیاز جامعه را در عرصه‌های مختلف به ویژه در عرصه صنعت تأمین نمایند.

متأسفانه شواهد و قرائن نشان می‌دهند که اکثر فارغ‌التحصیلان نظام آموزشی کشور (به ویژه آموزش عالی)، به دلایل زیر به راحتی در رشته تحصیلی موردعلاقه خود، جذب مراکزصنعتی نمی‌شوند و با دغدغه‌ای به اسم اشتغال مواجه هستند:

نداشتن تجربه عینی و عملی کافی و مورد نیاز در عرصه کار

وجود مشکلات ومحدودیت‌های استخدامی در مراکز دولتی

تمایل بخش‌های خصوصی به استخدام نیروهای توانمند و با تجربه

 

مؤسسه شفا با آگاهی کامل از نگرانی‌ها و مشکلات پیش‌روی جوانان تحصیل‌کرده جویای کار و نیز وقوف به کمبودها و خلاء‌های آموزشی و مهارتی آن‌ها در صحنه کار و عمل و با تکیه برتجربیات و دانسته‌های خود در عرصه‌های مختلف صنعت و نیز امکانات صنعتی گسترده‌ای که در اختیار دارد، توانمندسازی علمی و مهارتی جوانان فارغ‌ التحصیل را در مقاطع تحصیلی و گروه‌های سنی مختلف مد نظر قرار داده وزمینه‌های کسب مهارت و تجربه را درحین تحصیل و نیز بعد از فارغ‌ التحصیلی برای اشتغال آنها در صنایع کشور فراهم نمودهاست.

با این توضیح، مؤسسه شفا در مقوله آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی، برای رده‌های سنی و مقاطع تحصیلی تعیین شده، برنامه‌هایی به شرح زیر تدارک دیده است:

1.     هدایت تحصیلی در راستای انتخاب رشته باتوجه به:

هوش

استعداد

علاقه‌مندی

نیاز جامعه

 

2.    مشاوره در راستای انتخاب شغل بر مبنای سه عامل:

تخصص

بازار کار

علاقه

 

3.    برگزاری دوره‌های ارتقاء مهارت‌های عمومی در سرفصل‌های زیر:

مسئولیت‌پذیری

مهارت‌های ارتباطی

شغل مناسب کدام است؟

تئوری انتخاب

حقوق عام

حقوق خاص

ارتقاء مهارت‌های سازمانی

پرورش خلاقیت

ثروت و نقش آن در زندگی انسان

HSE

مدیریت عمومی

توسعه

 .     برگزاری دوره‌های ارتقاء مهارت‌های تخصصی در رشته‌های: 

v    مهندسی مکانیک


v    مهندسی برق- الکترونیک


v    مهندسی شیمی


v    مهندسی صنایع


v    مدیریت صنعتی


v    مهندسي عمران

 

دوره‌های ارتقاء مهارت‌ تخصصی که به تدریج تعداد آن‌ها بیشترخواهد شد، با سه رویکرد زیر برگزار می‌شوند:

رویکرد خبرگی تخصصی: در این رویکرد، تنها به مطالب کاملا تخصصی پرداخته می‌شود.

رویکرد مباحث عمومی مهندسی:این رویکرد،آشنائیی با ارتباطات بین رشته‌ای، آشنایی با ارتباطات اجتماعی تخصصی،آشنایی بامفاهیم، واژگان و اصطلاحات پروژه‌های صنعتی، آشنایی با فرآیندهای تجاری-اقتصادی وبازرگانی و ... را شامل می‌شود.

رویکرد مدیریتی و نظارتی:این رویکردشامل مفاهیم مدیریتی نظیر چگونگی کنترل کیفیت محصول، مدیریت هزینه‌ها، مدیریت زمان و ... است.

 

 

 
5.  حضور در کارخانجات صنعتی:

حضور درکارخانجات گروه شرکت‌های فرآیند و سایر کارخانجات صنعتی کشور به منظور: آشنایی با محیط کار، آشنایی با مشاغل مورد نیاز در فرآیند تولید محصول و کسب تجربه‌ و مهارت‌های لازم.